:: (( کلینیک ترک خود ارضائی )) ::
 
قالب وبلاگ

منی در زنان:

مایع منی مایعی است که دارای مواد غذایی برای زنده نگهداشتن اسپرمهاست و فقط در مردان وجود دارد. در زنان مایعی به نام مایع منی وجود ندارد بلکه به هنگام تحریک جنسی مایعی بی رنگ که بسیار لزج است ترشح می شود و مجرای تناسلی زن یا واژن او را لغزنده می سازد. این مایع برای تسهیل امر دخول ترشح می شود و با مایع منی متفاوت می باشد و در کتابهای توضیح المسائل این ترشحات را اگر همراه با اوج لذت جنسی(ارگاسم) یا سست شدن باشد برابر با حکم منی در مردان می دانند.آیا استمنا برای بانوان هم هست؟
استمنا برای بانوان نیز ممکن است پیش بیاید. البته هر رطوبتی که خارج می‏شود منی نیست. در بانوان زمانی حکم به جنابت می‏شود که در اوج لذت جنسی مایعی خارج گردد و تا زمانی که یقین به خروج نباشد، حکم به جنابت نمی‏شود ولی اگر منی خارج شد، شخص جنب شده و آن مایع نیز نجس است.


ترشحاتی که در اوج لذت و ارگاسم در بانوان خارج می شود منی است ولی اگر شک کند که به این مرحله رسیده یا نه، حکم به منی نمی شود و سایر ترشحات که لذت را به همراه ندارد ،  مذی و پاک می باشد


بنابراین ترشحاتی که با اندکی شهوت و خوشایندی خارج می‏شود پاک است و غسل ندارد ولی مایعی که همراه با اوج شهوت (ارگاسم) از زن خارج می‏شود حکم منی را دارد و موجب جنابت است. اما رطوبت‏هایی که غالبا هنگام برانگیختگی جنسی خارج می‏شود پاک است مگر آنکه به حد (ارگاسم) برسد و بدن همراه آن سستی پیدا کند. در این جا ذکر یک قاعده کلی نیز مفید است و آن اینکه تا زمانی که یقین به خروج منی و یا رسیدن به آن حالت نهایی نباشد حکم جنابت جاری نمی‏گردد. بنابراین به مجرد اینکه رطوبتی از بدن خارج شد و یا هیجانی در بدن به وجود آمد جنابت حاصل نشده است.


شهوت خاص یعنی اوج شهوت که در بین خانم ها معروف است. در رساله دارد که زن مریض بنا بر احوط اگر بدن او سست هم نشود اگر با شهوت آب خارج شود در حکم منی است و غسل لازم دارد. یعنی اگر در زن (یا مرد) یکی از نشانه ها یا دو نشانه یا سه نشانه ثابت شود آن آب حکم منی را دارد و الا پاک است.


نوجوانى که در شرایط اجتناب ناپذیر جنسى قرار دارد و نمى تواند امیال جنسى خود را کنترل کند و ازدواج موقت نیز براى او دست نیافتنى است و از طرفى نمى خواهد به کارهاى خلاف از قبیل فاحشه بازى، زنا و غیره آلوده شود، آیا مجاز است دست به استمناء بزند؟
خود ارضائى  حرام است، بهتر است براى کم شدن شهوت روزه بگیرد، کتاب بخواند، ورزش کند، و تفریحات سالم دیگر داشته باشد. 


آیا برای خود ارضایی  غسل لازم است؟
اگر با خود ارضایی  منی خارج شود غسل واجب می‏گردد. بنابراین در اوج شهوت جنسی اگر مایعی از زن خارج شد حکم منی داشته و باید غسل کرد.

استفتا از آیت الله العظمی فاضل لنکرانی


جهت اطلاعات بیشتر به پایگاههای اینترنتی پاسخ به مسائل شرعی و یا رساله خود رجوع کنید.


ارگاسم در دختران و زنان : در زنان چیزی مثل مایع منی نداریم که خارج شود ولی قبل از ارگاسم به دلیل تحریکات جنسی مایع لغزنده کننده ای ترشح می شود که دیواره های داخلی مجرای تناسلی را لغزنده می سازد تا در حین عمل جنسی ساییده نشوند. در افرادی که باکره هستند یا سکس بدون دخول دارند نیز این مایع ترشح می شود. قبل از ارگاسم هنگام تحریک جنسی انقباضات ریتمیکی در سطح لگن و واژن یا مجرای تناسلی شروع می شود که با افزایش تحریک به تدریج سرعت و شدت انقباضات افزایش می یابد و تنفس نیز تند می شود تا زمان ارگاسم که یک حالت ریلاکسیشن بروز می کند و انقباضات به پایان می رسد و تنفس نیز به حالت عادی بر می گردد.

[ چهارشنبه هفتم دی ۱۳۹۰ ] [ 13:41 ] [ دکتر اس.ع ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

:: کلینیک ترک خود ارضائی ::
در این کلینیک مطالبی در مورد " خود ارضائی " ، ضررهای جسمی و روحی این عمل ناپسند و همچنین راهکارهایی برای ترک این عادت برای کسانی که مبتلا می باشند فرار داده شده که امیدوارم بدردتون بخوره .
امکانات وب
  • دانلود فیلم
  • دانلود نرم افزار
  • قالب وبلاگ